Bir Warmshowers Günlüğü..

Neyse.

Yukarıdaki neyse, birçok giriş denemesinin yapıldığını ancak ne demek istediğimi tam olarak kendimin bile anlayamadığını anlatıyor. Kendimin bile anlayamadığı bir giriş yapmaktansa, böyle daha saçma bir giriş yapmayı tercih ettim. Nihayetinde, burası benim özgürce sallayabildiğim bir platform. Bunun için buraya para ödeniyor. sdhjds.

Düşündüm, taşındım. Madem tur yazılarını yaz-a-mıyorum, bari evimde kalmaya gelen turcuları yazayım dedim. Uslanmaz bir warmshowers host’uyuz. Uçanı kaçanı buyur ediyoruz. Standart warmshowers evlerinden farklı olmalıyız ki, evimizde kalanlar, kalış sürelerini mümkün olduğunca uzatıyorlar. Bir gece kalacağız diyip, bir gece kalan çok az insan oldu. Hatta, İstanbul’dayken, bir ay civarı bizimle yaşayan bir Kedi Tom vardı. Bed and Breakfast gibi algıladı olayı. Ücretsiz olanından. Üstelik ücretsiz wifi ve akşam yemekleri dahil. Bir süre sonra evimizdeki bir eşya gibi olmuştu Tom the Cat. Planını sorduğumuzda aldığımız yuvarlak cevaplar, vizesinin dolmasına daha iki ay olması falan bizi baya ürkütmüştü. Neyse.

İşte burada, evimizde kalan turcular hakkında atıp tutacağım bir bölüm yapıyorum. Nasıl olsa hiçbiri okumayacağı için, özgürce sallayabilirim. Sallayacaklarımın bir çoğu tarafımdan abartılmış şeyler olacak elbette. Amacım sizleri güldürmek. Yoksa kimsenin arkasından sallayacak bir adam değilim tabi. Ama sallamak istiyorum. Sizleri güldürmek adına tam bir şerefsiz gibi görünmekten kaçınmıyorum. Size verdiğim değerin büyüklüğüne bakar mısınız? Ben olsam, yani senin yerinde olsam, okuyan kişi olarak yani, beni çok severdim. Kral çocuk derdim. Fırsat bulursam bira ısmarlardım bana. İki bira içip sapıtınca da, ne cıvık herifmiş lan bu, derdim. Belki öyleyimdir, genel bağlamda.

Size kısa süre içinde yazacağım iki turcumuz var. Onların hikayelerini yazmayacağım elbette. Nereden gelip, nereye gittiklerini, yaşadıkları en komik anılarını ya da en çok nereyi sevdiklerini sormuyorum. Bunları hiçbir turcuya sormadım. Hiç merak da etmedim. Bazen konu arasında geçiyor ama pek aklımda kaldığını söyleyemem. Ruhsuz muyum, bilmiyorum. Belki öyleyimdir. Benim yazacağım şey, genel olarak burada konuştuklarımız olacak. Belki turlarından da bahsedebilirim, tabi sorarsam. Sormuyorum çünkü.

Evet, bu yazıları okuduktan sonra bana sövebilirsiniz. Ne pis herifmişsin, arkadan neler söylemişsin, diyebilirsiniz. Bunu yadırgamam. Buradan bir bisikletçi ya da backpacker olarak geçerseniz hepinizi beklerim. Misafirperverliğimizden memnun kalır, bolca teşekkür edersiniz. Sonra arkanızdan salladıklarıma bakıp, söversiniz. Harika bir döngü değil mi aq?

1 yorumcuk var
  1. Otman dedi ki:

    O zaman gelmeyeyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir