Başlarken…

Efendim, selamlar!

Beni tanıyan çoğu kişi, muhtemelen birçok kere mantıksız kararlar verdiğimi düşünmüştür ama sanırım şu an, zirveye ulaştığıma karar verecekler. Çevrenizde kaç kişi yıllardır belli bir düzende yaşadığı hayatını, sekiz yıldır kendi işi gibi çalıştığı işini bir kenara bırakıp gider ki? Burada bir “Ferrarisini Satan Bilge” sendromu yaratmak istemiyorum, ya da “kapitalist sistemin dişlilerinden biri olmayacağım” şiirlerinden birini de yazmayacağım. Elbet bunların da etkisi var ama bu kararın daha basit bir nedeni olamaz mı? Yıllardır kurduğun hayalleri artık ertelemekten vazgeçmek gibi, basit bir neden.

Uzun zamandır hayallerimde böyle bir tur yapmak vardı. Yaşımın şairin yolun yarısı dediği yaşa geldiğini gördüğümde, hayalini kurduğum şeyleri gerçekleştirmek için hareket etmekten başka bir şansımın olmadığı gerçeği çarpıyor yüzüme. Sürekli hayal edip, sürekli erteliyoruz. Şu kredi bittikten sonra, şu kadar biriktirdikten sonra, çocuk yaptıktan sonra, çocuğun okulu bittikten sonra, emekli olduktan sonra.. Bazı hayaller, bu kadar ertelenmeyi hak etmiyorlar. Bir sürü planım ve bir sürü hayalim var; hepinizin olduğu gibi. Ben bir yerden başlamaya karar verdim, nereye kadar giderse, ne kadar olursa. Zincirlerimi kopardım ve Haziran itibariyle kaygısını duyacağım şeyler “kamp yeri bulabilecek miyim” ya da “bu yokuş ne zaman bitecek” türünden sorular olacak. Haziran itibariyle tahmini olarak 4 ila 6 ay arasında sürecek bu tura, geriye birçok şeyi bırakarak gideceğim ama döndüğümde cebimde bir sürü şeyle geri döneceğim.

tourist-farm-Govc-1024x678

Hayal olarak başladık, gerçek olarak devam ediyoruz.

Bisikletin ekipmanları tamamlanmak üzere. Bu ay pasaportu, bir sonraki ay vize işlemlerini halledeceğim. Haziran başında ise yolculuk başlıyor.

Bu tur kararı özelinde, bu kararı alırken beni her zaman destekleyen ve kararı almamda en büyük etken olan sevdiceğim Pelin’e, hayatın her anında desteğini hep yanımda hissettiren ve tur için fikirlerini ve desteğini esirgemeyen Ercüment abiye, Neşe ve Nurgül ablama, bana destek olan ve fikir veren büyük danışmanım, müdürüm (:p) Osman abiye, projemi, hayalimi açtığımda bana destek olan, fikir veren ve bu sitenin yayında olmasını sağlayan sevgili dostum Barış ve Ecem’e, ayrı şehirlerde yaşam mücadelesine düşsek de hep yanımda olan Ankara lojistik destek sorumluları Özkan ve Özlem dostlarıma, bana ilham veren, yazılarını okuduğum tüm turculara ve Velo Forum camiasına teşekkür ediyorum.

Başlangıç postu bu olsun, bundan sonra gelişmeleri, büyük tura kadar olan minik turları ve Mayıs ayında yapacağımız turun detaylarını yazmaya devam edeceğim.

İlk yorum yapan sen ol!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir